Up


Ödeme Seçenekleri 

Akümarket.com'da siparişlerinize ait ödemelerinizi 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ödeme seçeneklerinde internet sitesi, telefon ya da faks üzerinden siparişiniz tarafımıza iletilmiş olmalıdır. 

1. Online Kredi Kartıyla Ödeme

2. Havale / Eft ile Ödeme
Bu yöntem ile yapacağınız ödemelerinizde siparişinin hazırlanması için başlangıç süresi ödemenin ilgili hesaba geçtiği andır. Bu sebeple EFT talimatlarınızda ödemenin hesabımıza işlem yapıldığı anda geçmediğini göz önünde bulundurmalısınız. Havale ödemelerinde ise bu işlem genellikle eş zamanlı olmaktadır. İşleminizi hızlandırmak için ödeme işleminize ait dekontu (0352 241 0773) numaralı faksımıza gönderebilir ya da yine dekont bilgisini info@akumarket.com adresine mail olarak iletebilirsiniz. Havale/EFT ile yapacağınız ödemelerinizde ürün detay sayfalarında belirtildiği takdirde özel indirimler uygulanmaktadır. 
Banka transferi yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirmek için Akümarket.com üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri Alışveriş Sepet'inize attıktan sonra "Havale / EFT ile ödeme yapmak istiyorum” seçeneğini seçmelisiniz. Siparişinizin kaydı böylelikle tarafımıza eksiksiz olarak ulaşmış olacaktır. 
Ödeme sayfasında havale yapacağınız bankayı seçip " Havale ile Sipariş " butonuna tıklayınız.
Banka havalesini gerçekleştiriniz.
Havalenizi gerçekleştirirken sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız. 
Yapmış olduğunuz havaleler sistem tarafından en geç 1 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. 
Havaleniz hesabımıza geçtiğinde size onay maili gönderilecektir, siparişiniz işleme konulacaktır. 
24 saat içerisinde ödemesi gerçekleştirilmemiş havale talimatları otomatik olarak güncellenecek ve varsa ilgili siparişe dair ödeme tutarı değişikliği tarafınıza iletilecektir. Havale talimatını konu alan siparişinizi sisteme belirtmeniz ve işlemi gerçekleştireceğiniz süre içerisinde siparişinizde oluşacak fiyat değişikliklerinden Akümarket.com sorumlu olmayacak, gerektiği durumlarda sizi güncellemelerden haberdar edecektir. 

Telefonda Mail Order ile Ödeme
Tarafınızdan onaylı alışveriş tutarının, şirketimizde bulunan kredi kartı P.O.S. cihazlarımızdan direk elle numara girilerek çekilebilmesi işlemidir. Bu işlemi yapabilmemiz için gerekli olan formun sizin tarafınızdan doldurularak imzalanması gerekmektedir. Eğer Mail-Order yöntemiyle kredi kartınızla ödeme yapmak istiyor iseniz, formda belirttiğiniz kredi kartınızda  tutarın toplamı kadar limitiniz olması gerekmektedir. Aksi takdirde işleminiz gerçekleşmeyecektir. 

Teslimat Bilgileri
Akümarket.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra İstanbul içine en geç 3 iş günü, İstanbul dışına en geç 4 iş günü içinde ulaştırılacaktır.

Stok Sorunları 
Verdiğiniz siparişlerde firmamızın stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Adres Bilgileri 
 
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.
( örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs. )

Kapıda Ödeme 
 
Akümarket.com verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkânınız yoktur.

Hatalı / Eksik Siparişler

Kargo firmasından teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.

Kargo Ücretleri 

Kargo ücreti gönderi ili, siparişinizin desi / hacim toplamına göre değişebilecektir.

Teslimat Koşulları

Akümarket.com sitesindeki sipariş değerlendirmeleri, faturalama, sevkiyat ve teknik destek

Feza Akü Tic.Ltd.Şti. tarafından yapılmaktadır.
Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılacaktır.  Kargo Firması montaj yapmamaktadır.

Anlaşmalı olduğumuz nakliye firması sadece illerin merkez ilçelerine (köyler dahil değildir) teslimat yapmaktadırlar.

Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar;

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

Ürün teslimatında size ulaşan koli adedi ile lojistik firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve info@akumarket.com adresine konu ile bilgi maili atınız.

Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağınız koliler üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü lojistik görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve info@akumarket.com adresine konu ile bilgi maili atınız.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır.